Aktualności

‼Uwaga! Zmiany od 1 marca dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej‼

Nowym obowiązkiem mieszkańców zabudowy jednorodzinnej będzie naklejenie otrzymanego kodu kreskowego na worek do selektywnej zbiórki odpadów. Informacja skierowana jest do osób deklarujących worek, jako sposób odbioru odpadów na nieruchomości. Odpady bez przypisanego kodu nie zostaną odebrane. 

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

22-04-2022 08:00

Dzień  Ziemi to doskonały czas na promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie i budowania wspólnej odpowiedzialności.

Zespół Szkół nr 2 im. J. Wyżykowskiego w Lubinie w ramach stałej współpracy z MPWiK Sp. z o.o. w Lubinie postanowił zrobić dobry gest w kierunku naszej ziemi i naszego miasta.

22 kwietnia 2022 uczniowie klasy 2 AL Zespołu Szkół nr 2 pod opieką A. Żukrowskiej-Witek i D. Ajanidasa uprzątnęli wyznaczone części parków oraz skwerów na terenie miasta Lubin.

Zaangażowani w akcję uczestnicy na zakończenie swojej sumiennej i wielogodzinnej pracy otrzymali drobne upominki przekazane przez MPWiK Sp. z o.o. w Lubinie. Największą satysfakcję jednak sprawił widok czystych okolic miasta i świadomość, że sami dokonali czegoś dla natury.

Przypomnijmy, że w ramach Światowego Dnia Ziemi wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę  z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i to od nas zależy jej przyszłość.