Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

22-01-2024 08:00
23 stycznia obchodzimy „Dzień bez opakowań Foliowych”. Stanowi on okazję do zastanowienia się nad codziennym zużyciem plastiku oraz do podjęcia działań mających na celu ograniczenie jego negatywnego wpływu na środowisko poprzez szukanie przyjaznych dla środowiska alternatyw.

Przemysł związany z produkcją opakowań foliowych przyczynia się do zanieczyszczenia mórz, rzek, a także gleby.

Wyprodukowanie torebki foliowej zajmuje jedną sekundę, służy nam zaledwie 25 minut, a rozkłada się nawet przez 400 lat.

Opakowania foliowe są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia naszej planety. Zastanówmy się zatem, jak ograniczyć ich zużycie oraz czym można je zastąpić.

Przejście z jednorazowych toreb foliowych na rzecz artykułów wielokrotnego użytku może zdawać się małym krokiem, ale stanowi potencjał do generowania zmian na wielką skalę.