Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ FOLIÓWEK

03-07-2023 10:00
Międzynarodowy Dzień bez Foliówek to akcja mająca na celu ograniczenie zużycia popularnych toreb foliowych.

Reklamówki stanowią tworzywo, którego rozkład trwa bardzo długo. Degradacja typowej torby foliowej może trwać nawet kilkaset lat, podczas gdy czas jej przeciętnego użytkowania wynosi zaledwie kilka minut. Realnym zagrożeniem dla środowiska jest uwalnianie w procesie rozkładu szkodliwego dla organizmów żywych mikroplastiku. Już podczas produkcji tworzyw sztucznych do atmosfery emitowane są gazy cieplarniane, zawierające groźne dla zdrowia toksyny.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi ludzi na ilość zużywanego na co dzień plastiku. Jest to również apel o świadome dokonywanie zakupów z myślą o środowisku.

Zachęcamy wszystkich do rezygnacji z toreb foliowych i zastąpieniu ich torbami wielokrotnego użytku.