Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ ELEKTROŚMIECI

12-10-2023 08:00
13 października 2023 od godz. 12:00 do godz. 15:00 MPWiK Sp. z o.o. w Lubinie we współpracy z AG-EKO z siedzibą w Lubinie oraz TVL Sp. z o.o. z siedzibą w Lubinie zaprasza mieszkańców gminy miejskiej Lubin do wzięcia udziału w zbiórce elektroodpadów. Zbiórka odbędzie się na parkingu pomiędzy siedzibą MPWiK Sp. z o.o. w Lubinie a Ogrodem Zoologicznym w Lubinie.

„Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką”. Tak brzmi hasło tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci, które wypada 13 października.  

Tegoroczna akcja ma na celu zwrócenie uwagi na temat recyklingu urządzeń elektronicznych tzw. „elektrośmieci niewidzialnych”, tj. gadżety elektroniczne, urządzenia do pielęgnacji ciała, zabawki elektroniczne, słuchawki, myszki, e-papierosy, czujki dymu, gadżety inteligentnego domu, drony, rowery i hulajnogi elektryczne, piloty, powerbanki, pendrive’y czy zasilacze i ładowarki.

Niepoprawna segregacja ma wpływ na ogromne straty cennych surowców, które mogłyby być ponownie wykorzystane.

Zwracajmy uwagę na to, że niedziałający sprzęt, często zalegający w domach, powinien być oddany do recyklingu.

Wierzymy, że to coroczne wydarzenie, skłoni do refleksji, a w konsekwencji przyczyni się do podniesienia poziomu recyklingu elektroodpadów i wzrostu świadomości konsumentów w zakresie właściwego postępowania z nimi.