Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 08:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

Katastrofa Ekologiczna na Odrze

10-08-2022 08:00
Odra skażona niebezpieczną substancją

 

Nieodpowiedzialne gospodarowanie odpadami może przyczynić się do skażenia wód, gleb czy powierza. I tak właśnie stało się tym razem.

Zaledwie kilka dni temu doszło do skażenia Odry bardzo toksyczną substancją. Woda w rzece jest mętna z kożuchami piany o nieprzyjemnym chemicznym zapachu.

Toksyczna substancja zabija tysiące ryb napotkanych na swojej drodze i wyrzuca je na brzeg. W wielu nadodrzańskich miastach trwają odłowy martwych ryb, które trzeba zutylizować.

WIOŚ i PZW przestrzegają przed zbliżaniem się do lustra wody oraz spacerami z dziećmi i psami. Nie należy też łowić ryb i pod żadnym pozorem ich spożywać.  

Nie ustalono dotąd sprawcy tej katastrofy. W konsekwencji może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 10.