Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

Dzień bez Zakupów - 28 listopada

28-11-2020 10:31
Obecnie konsumpcyjny styl życia jest bardzo rozpowszechniony i trudno sobie wyobrazić naszej codzienności bez zakupów. W kalendarzu ekologicznym istnieje Dzień bez Zakupów, który obchodzimy w ostatnią sobotę listopada.

 Inicjatywą tego święta jest zwrócenie uwagi na postępujący konsumpcjonizm, czyli nadmierne przywiązywanie wagi do dóbr materialnych. W Polsce pierwszy raz Dzień bez Zakupów obchodzony był w 2003 roku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodych osób. Ważne jednak, by święto bez kupowania nie było jednorazowym wydarzeniem i przyczyniło się do zmiany postaw życiowych i szerszego spojrzenia na współczesny system wartości. Robiąc zakupy  starajmy się kupować najpotrzebniejsze rzeczy. To dzięki naszym decyzjom możemy znacznie ograniczyć ilość odpadów.Zamieszczona grafika podpowiada jak ograniczyć wytwarzanie odpadów. Zapraszamy.