Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

10-05-2023 08:00
11 maja obchodzimy Dzień bez Śmiecenia.

Kampania w Polsce, prowadzona jest przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A.
Co roku Dzień bez Śmiecenia odbywa się pod innym hasłem. Edycja 2023 odbywa się pod hasłem „Inspiruj(SI)ę!”. W tym roku organizatorzy zachęcają do promowania prawidłowych postaw ekologicznych w środowisku lokalnym.
Założeniem kampanii jest potrzeba prawidłowej segregacji w naszych domach, bo tu rozpoczyna się recykling. Domowe odpady to przede wszystkim cenne surowce wtórne, które można przetwarzać minimalizując przy tym szkodliwy wpływ na środowisko.
Zdajmy sobie sprawę, że każdy odpad tak naprawdę może stać się surowcem, jeśli tylko zostanie odpowiednio posegregowany. Zatem, pierwsi zróbmy krok w kierunku ekologii.
Celem akcji jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska. Należałoby przy tym zwrócić uwagę na to, jak „nadać odpadom drugie życie”. Niestety, śmieci nie możemy wyeliminować, jednak można je ograniczyć tak, by jak najwięcej surowców mogło być ponownie wykorzystanych, z korzyścią dla środowiska.

Z tej okazji pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubinie w dniu 11 maja 2023 w godzinach od 11:00 do godziny 13:00 przeprowadzą  akcję informacyjną dla mieszkańców Lubina. Na wszystkich chętnych, którzy w tym dniu pojawią się w Ogrodzie Zoologicznym w Lubinie oraz na terenie Lubińskiego Rynku będziemy czekać z drobnymi upominkami.