Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

23-01-2023 08:00
23 stycznia przypada dzień bez opakowań foliowych. Dzień ten ustanowiono w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat potrzeby ograniczenia ilości zużywanych toreb jednorazowych.

Masowa produkcja opakowań foliowych stanowi problem globalny. Opakowania te w znacznym stopniu zanieczyszczają środowisko, a ich rozkład może zachodzić nawet 400 lat.

Nie rzadko zdarza się, że foliówka zamiast powędrować do odpowiedniego pojemnika, a następnie do przetwórni – trafia na ulicę lub do lasu.

Ważnym jest,  abyśmy ograniczali ilość powstających odpadów w życiu codziennym oraz sumiennie segregowali odpady.

Zastanówmy się również nad tym, jak często sięgamy po torby foliowe i czym możemy je zastąpić. Może idąc na zakupy warto wziąć ze sobą własna torbę lub plecak.

Wspólnie zadbajmy o naszą planetę!