Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

Choinka żywa czy sztuczna?

09-12-2020 10:21
Zbliża się czas na wybieranie bożonarodzeniowego drzewka. Żywa czy sztuczna choinka – która opcja jest najbardziej przyjazna środowisku? Spróbujemy naszym mieszkańcom ułatwić podjęcie decyzji. Zapraszamy do lektury, która pomoże w zakupie świątecznego drzewka.

Choinka ozdoba każdego domu. Nikt sobie nie wyobraża, żeby mogło jej zabraknąć w święta. Jak co roku wielu z nas staje przed dylematem: jaką wybrać choinkę?

  • Żywa
  • Żywa cięta
  • Żywa w donicy
  • Sztuczna

A która jest bardziej ekologiczna?

Do niedawna uważano, że sztuczna choinka to lepszy wybór, bo chronimy las przed wycinką, posłuży przez lata, nie osypuje igliwia. Jednak sztuczne choinki są bardzo szkodliwe dla środowiska. Ich produkcja i utylizacja sprawiają, że do środowiska przedostają się szkodliwe substancje. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że żywa choinka to nie tylko wybór ze względu na klimat jaki tworzy w czasie świąt. Jest w 100% ekologiczna, będąc surowcem całkowicie odnawialnym. Leśnicy hodują drzewka na specjalnych plantacjach lub w miejscach, w których nie może rosnąć las, np. pod liniami wysokiego napięcia. Oczywiście każdy z nas ma wybór. My zachęcamy do życia w bardziej ekologiczny sposób, przyjazny dla środowiska