Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

28-09-2022 08:00


 

Jak co roku w trzeci tydzień września odbyła się międzynarodowa kampania „sprzątania świata”. Ma ona na celu podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności. Wiele lubińskich szkół wzięło udział w akcji.

Uczniowie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz Zielonej Szkoły uprzątnęli wyznaczone części parków oraz terenów zielonych  w naszym mieście.

Zaangażowani w akcję uczestnicy w ramach swojej sumiennej i wielogodzinnej pracy otrzymali drobne upominki przekazane przez MPWiK Sp. z o.o. w Lubinie. Największą satysfakcję jednak sprawił widok czystych okolic miasta i świadomość, że sami dokonali czegoś dla natury.