Aktualności

 

‼UWAGA!


Informujemy, iż z dniem 02 listopada 2022 roku został otwarty nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zielonej w Lubinie.

Przed planowanym przyjazdem, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem określającym szczegółowe zasady funkcjonowania PSZOK oraz uzupełnienie i podpisanie Oświadczenia, stanowiącego załącznik do Regulaminu. Informujemy, iż nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.‼

 

„CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA…”

06-12-2022 08:00
Magia świąt powoli zaczyna udzielać się mieszkańcom Lubina. Uliczne dekoracje świąteczne, charakterystyczne witryny sklepowe, bożonarodzeniowe zakupy, pachnąca choinka , czy gwiazdkowe prezenty, to wszystko sprawia, że coraz mocniej zaczynamy odczuwać świąteczny klimat.

Chcielibyśmy trochę bliżej przyjrzeć się tym ostatnim, bo jak się okazuje nie każdy wie, jak prawidłowo segregować „poświąteczne odpady”.

Boże Narodzenie, to czas, kiedy generujemy bardzo dużo śmieci, a do najczęstszych błędów można zaliczyć przede wszystkim:

·         Wyrzucanie papieru po prezentach do pojemnika na makulaturę – lakierowany z wierzchu papier po prezentach powinien znaleźć się w pojemniku na odpady zmieszane.

·         Wrzucanie potraw mięsnych do pojemników na odpady biodegradowalne – podobnie jak w przypadku papieru lakierowanego – resztki mięsa i ryb wraz z kośćmi powinniśmy umieścić w czarnym pojemniku, przeznaczonym na odpady zmieszane.

·         Wyrzucanie sprzętu elektronicznego do pojemników na śmieci niesegregowane, czy plastik -  przeznaczeniem tego typu odpadów będzie głównie PSZOK.